Dodane przez Lentilky 18.08.2016 #e8Hqv
Dzisiaj dowiedziałem się, że mimo iż srebrny medal ma wyższą rangę niż brązowy, to sportowcy zdobywający brązowe medale bardzo często są szczęśliwsi niż ci, którzy zdobyli srebrne.

Victoria Medvec i Thomas Gilovich z Uniwersytetu w Cornell oraz Scott Madey z Uniwersytetu w Toledo po przeanalizowaniu wielu fotografii i nagrań sportowców zaobserwowali, że przeciętnie zdobywcy srebrnych medali prezentowali poziom zadowolenia 4.8, podczas gdy zdobywcy trzecich miejsc 7.1 (gdzie 1 to rozpacz, a 10 to ekstaza).

Różnica ta wynika z faktu, że srebrni medaliści są często niezadowoleni, bo mają poczucie że mało im brakło do zwycięstwa i złotego medalu. Natomiast brązowi medaliści są zadowoleni, że w ogóle udało im się zdobyć medal.
Źródło: kut.org
Lunek

Ja to widze nieco inaczej, nie mniej jednak tylko w dyscyplinach na zasadzie systemu pucharowego. Gdy pojedynkujemy się według systemu, zazwyczaj mamy finał i mecz o trzecie miejsce. Wtedy drużyna która swój ostatni mecz przegrała otrzymuje srebro i staje na drugim stopniu "pudła". Jest też mecz o trzecie miejsce, druzyna która otrzymuje brąz ostatni mecz w sezonie wygrywa to i jest szczesliwsza, jak to zwykle się jest, po wygranej.
Nie mniej jednak w pływaniu czy innym sporcie w którym liczy się wynik i koncowa kwalifikacja, wydaje mi się ze kazdy cieszyłby sie ze srebra na te "7,1".

3
Odpowiedz
Następne odkrycie

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie