Dodane przez Zbq 9 mies. temu #bcHJf
Dzisiaj dowiedziałem się, że istnieje teoria mówiąca, że rzeczywistość w której funkcjonujemy, jest tylko komputerową symulacją prowadzoną przez obcą cywilizację. Niektórzy miliarderzy z Doliny Krzemowej podobno o tym wiedzą i przeznaczą miliardy dolarów na to, by wyrwać nas z tej symulacji.

Choć brzmi to tak, jakby miłośnicy technologii w końcu zagospodarowali dla siebie półkę w dziale „Teorie spiskowe”, to teoria o tym, że życie jest symulacją komputerową ma wielu potężnych zwolenników, a sprawa jest omawiana podczas specjalnie ku temu organizowanych paneli dyskusyjnych. Wśród najbardziej znanych wielbicieli teorii życia jako symulacji komputerowej jest sam Elon Musk, natomiast znany astrofizyk Neill deGrasse Tyson uważa, że szanse na to, że życie jest symulacją komputerową, wynoszą 50:50.

Jeden z najpopularniejszych argumentów za komputerową symulacją przedstawił w 2003 roku filozof Nick Bostrum z uniwersytetu w Oksfordzie. Zasugerował on, że rozwinięta cywilizacja dysponująca potężną mocą obliczeniową byłaby w stanie prowadzić symulację życia własnych przodków. Przy takiej mocywiększość umysłów żyjących w tych symulacjach byłaby sztucznymi umysłami.
Źródło: www.ibtimes.co.uk
Następne odkrycie

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie