Dodane przez Zbq 3 mies. temu #VYXqN
Dzisiaj dowiedziałem się, że FBI uruchomiło The Vault - nową online'''ową czytelnię dokumentów. Znajdziemy w niej wiele dotychczas niepublikowanych informacji z długiej historii biura. Część z nich była udostępniona opinii publicznej, ale przeszła bez echa, inne pojawiły się wcześniej na witrynie FBI, ale z różnych powodów zostały z niej szybko usunięte.

Miłośnicy ciekawostek, poszukiwacze nieznanych wcześniej faktów czy też po prostu ciekawscy mogą korzystać z The Vault i znajdującej się tam wyszukiwarki.

Jeśli np. wpiszemy w niej nazwisko Presley, otrzymamy 16 wyników prowadzących nas do wielostronicowych plików PDF. Wśród nich znajduje się np. list pewnego obywatela do prezydenta Nixona, którego nadawca prosi prezydenta o przysłanie mu naszywki służb antynarkotykowych, gdyż naszywkę taką otrzymał Presley. Dowiemy się, że do Króla Rock & Rolla napisał szef FBI Hoover. Poznamy dokumenty z rozpracowywania przez FBI organizacji Czarne Pantery oraz dowiemy się, co interesowało śledczych ścigających Ala Capone'.
Źródło: vault.fbi.gov
Następne odkrycie

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie