Dodane przez Zbq 7 mies. temu #8jZO1
Dzisiaj dowiedziałem się, że w 1987 roku nowojorski bankier Steve Rothstein kupił, za kwotę 250 tys. dolarów, złoty bilet linii lotniczych American Airlines. Za dodatkowe 150 tys. wykupił miejsce dla pasażera. Bilet zapewniał biznesmenowi nieograniczoną liczbę podróży. Teoretycznie.

W 2008 roku Rothstein został oskarżony o naciąganie, gdy na jaw wyszło, z jaką intensywnością korzystał ze swego biletu. Tylko w lipcu 2004 roku odbył 18 podróży, m.in. do kanadyjskiej prowincji Nova Scotia, stanu Maine, Londynu, Los Angeles i Denver. Gdy umówione spotkanie w Miami opóźniło się o jeden dzień, biznesmen poleciał do stolicy Wenezueli, Caracas.

Jego córka przylatywała do domu ze szkoły z internatem w Szwajcarii. Znajomemu policjantowi z Bośni pomógł wrócić do swojego kraju, a kobiecie, która utknęła na jednym z lotnisk, nie mogąc dostać się do własnych dzieci, zaproponował lot do jej rodzinnego miasta na miejscu współpasażera. Rothstein wylatał łącznie 16 milionów kilometrów na kwotę 21 milionów dolarów.
Źródło: nypost.com
Następne odkrycie

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie